Początek pixel artowej przygody – M.E.A.T. RPG

M.E.A.T. to gra RPG w stylu pixel art, utrzymana w klimacie horror sci-fi i stylizowana na klasyki gatunku z lat 90. Gracz ma szansę poznać historię Sir Culligana, weterana wojny secesyjnej, który postanawia stawić czoła złowieszczej substancji powoli trawiącej jego miasteczko oraz ocalić okolicę i jej mieszkańców.

Mrożąca krew w żyłach fabuła

Sir Dunkan Culligan po powrocie z wojny secesyjnej osiadł w miasteczku Washagami, gdzie prowadził swoją kopalnię i wiódł życie lokalnego magnata. Jego spokój zmąciły jednak wydarzenia feralnego dnia, kiedy na skutek silnych mrozów i dużych opadów śniegu miasto zostało odcięte od świata. Wkrótce zaczął trapić je głód i tajemnicza substancja, która została odkryta w okolicy – telestarion, zwany również „Żywicą Skał”. Kontakt z nią powoduje zmianę natury nie tylko ludzi, ale i przedmiotów. Sir Culligan musi rozwikłać zagadkę nieznanej dotąd materii i uratować swoje miasteczko.

Komputerowa gra RPG od Słonia, czyli pierwszy z serii tytuł z uniwersum M.E.A.T.

Akcja M.E.A.T. rozgrywa się w otwartym świecie i to od gracza będzie zależało, gdzie uda się bohater. Dzięki rozbudowanym opcjom dialogowym, to gracz zadecyduje również, jak potoczy się akcja. Aby poznać całą historię, wymagane będzie co najmniej 10 godzin, ale – co najważniejsze! – na tym nie zakończy się zabawa! Oprócz głównej linii fabularnej na gracza czeka masa dodatkowych zadań. Tryby free roaming i New Game+, pozwolą każdemu lepiej poznać świat Washagami i odwiedzić każdy kąt tych zagadkowych terenów. Jak na klasycznego RPG-a przystało, system rozwoju postaci opiera się na statystykach. Wykonywanie misji, zabijanie przeciwników czy trening na okolicznych potworach, pozwolą graczowi zdobyć doświadczenie oraz rozwinąć jego postać. Rozbudowana siatka unikalnych umiejętności, szeroki wybór broni pozostających do jego dyspozycji, masa różnorodnych przedmiotów oraz zróżnicowanych przeciwników sprawią, że każdy będzie mógł podejść do walki w indywidualny sposób.

Rozpocznij Przygodę
KUP GRĘ M.E.A.T. RPG

M.E.A.T. RPG – TRAILER [ENG SUB]

Recenzje

Obejrzałem wywiad ze Słoniem u Radka i Tadeusza, kupiłem giere i pograłem chwilę (później będe jeszcze więcej ogrywał) i macie mój wielki szacun za solidną robotę. Sam robię gry i wiem jakie to jest trudne. Trzymam za was kciuki.

Cobble GamesGame Developer

Fabuła, klimat, oldshool, eastereggi lecz przede wszystkim genialna muzyka Brainfreezera. Jak jeszcze dojdą SFX-y, będzie kolejna rodzima fajna gra. Polecam. Pixel Arty trzeba umieć robić i uważam, że ekipie Trippin Bears się to udało. Życzę też powodzenia w kwestii docelowej formuły MMORPG, czyli polskiej Tibii. Tarcza.

ROJSONYoutuber

Gra ♥♥♥♥♥♥♥♥♥ ale funkcja auto zapisu bardzo by się przydała.

andrzejradzik13Steam - Player

Mega świetna gra. Muzyka jest podobna do wiedźmina 3 ( myślałem ze te nuty tworzy grupa Percival) mam na myśli klimat muzyczny :). Oczywiście za klimatami westernow, ameryki nie przepadam; każdy ma swoje gusta ale ta gra mnie kupiła. Oczywiście jest dużo nawiązań do filmow jak i do innych popularnych memow czy tekstów z internetów. Gre w skali od 0 do 10. Oceniam na dobra 7. Jeśli graliście w Tibie to wam gra przypadnie do gustu 🙂

FafikSteam - Player

Gra jak najbardziej na plus. Bardzo wciągająca fabuła. Jednakże gra zawiera sporo trudności. Jedną z takich rzeczy jest chociażby brak poglądu mapy, jedynie co mamy do dyspozycji, to skrawek w prawym górnym rogu. Fajnie było by mieć pogląd na mapę którą już odkryliśmy.

uhqqowSteam - Player

Bardzo fajna giereczka sie zapowiada ;D wyczekuje co-op'a ;DDD

Malpa1178Steam - Player

Kupiłem gdyż dowiedziałem się że mająca wyjść gra karciana jest kontynuacją pecetowej i dzieje się po wydarzeniach z niej. Na obecny moment (6 godzin zabawy) bardzo przyjemnie się gra pomimo tego że na początku było trochę topornie z rozrywką bo nie jestem przyzwyczajony do takich gier, ale jeśli ktoś lubi klimat westernu, paranormalnych wydarzeń i trochę komedii to serdecznie polecam zagrać:)

QuackSteam - Player