Skip to main content

Wejdź do świata M.E.A.T.-a!

M.E.A.T. to projekt Trippin Bears, niezależnego studia gamedevowego i wydawnictwa założonego w 2020 roku. W skład spółki wchodzi Wojciech Zawadzki, znany na rynku hip-hopowym jako Słoń, Danisz Tracz, twórca Loży Szyderców – imprezowej gry karcianej, oraz Kuba Niedziela, z zawodu lekarz medycyny, ale i gamingowy zapaleniec. Ostatnie określenie pasuje do całej trójki – to właśnie wspólne zamiłowanie do gier komputerowych sprawiło, że postanowili oni połączyć siły i rozpocząć prace nad własnym tytułem.

Trio zakręconych na punkcie gier niedźwiedzi, czyli Trippin Bears

Pierwszym dziełem Trippin Bears było M.E.A.T. RPG – komputerowa gra w stylu hack’n’slash, której projekt został przedstawiony szerszej publiczności wiosną 2020 roku, kiedy wystartowała kampania crowdfundingowa mająca na celu ufundowanie produkcji wspomnianego tytułu. Obecność M.E.A.T.-a na polskim portalu crowdfundingowym Wspieram.to i zorganizowana tam zbiórka była pierwszym sprawdzianem dla zespołu Trippin Bears. Jak się szybko okazało, zakończonym wynikiem celującym. Podstawowy cel zbiórki, będący minimum niezbędnym do wydania podstawowej wersji gry, został osiągnięty w ciągu pierwszych 48 godzin! Ostatecznie, po niecałym miesiącu trwania kampanii, udało się zebrać ponad 195 000 zł. Rezultat ten to bezapelacyjny rekord w kategorii polskich kampanii crowdfundingowych z branży gamingu. Co ciekawe, zgromadzona kwota jest wyższa niż łączny wynik wszystkich pozostałych kampanii gier komputerowych przeprowadzonych na wspomnianym portalu.

M.E.A.T.-yczny Zespół

Jako że planem od początku było stworzenie nie tylko jednej gry, ale całego uniwersum, Trippin Bears nie poprzestało na komputerowym erpegu. Po M.E.A.T. RPG przyszedł czas na strategiczną karciankę M.E.A.T.: The Cult, a w dalszej kolejności shootery M.E.A.T. II Absolute Zero i M.E.A.T. Veterans (więcej na temat gier od Trippin Bears przeczytasz na kolejnej stronie). Wszystkim tytułom towarzyszą liczne dodatki i gadżety, które z jednej strony pozwalają urozmaicać rozgrywkę, a z drugiej mają wartość kolekcjonerską. Z tego powodu w zespole Trippin Bears nie pracują jedynie osoby związane z branżą gier, ale także profesjonaliści specjalizujący się w wielu innych dziedzinach. I tak, w gronie M.E.A.T.-ycznych twórców znaleźli się również producenci muzyczni, lektorzy, pisarze, rękodzielnicy i inni. Jeśli i ty chciałbyś dołączyć do tego teamu, sprawdź zakładkę Współpraca.